stylka.pl

stylka – moda, uroda, zdrowie

krem z kwasem salicylowym
Zakupy

Krem z kwasem salicylowym – zalety pielęgnacji z kwasami

Kwas salicylowy zyskuje coraz większą popularność, a to wszystko dzięki jego leczniczym właściwościom, które znalazły zastosowanie w medycynie, ale nie tylko. Kwas salicylowy to kosmetyczny hit, który kompleksowo i dogłębnie dba o potrzeby naszej skóry.

Czym jest kwas salicylowy?

Kwas salicylowy to jeden z beta-hydroksykwasów, występujący naturalnie w roślinach. W przyrodzie odpowiada on za wzrost i kwitnienie roślin. Kwas salicylowy posiada liczne dobroczynne właściwości, a jego stosowania przynosi zauważalne efekty. Kwas salicylowy charakteryzuje się m.in. działaniem antybakteryjnym, antygrzybicznym i przeciwzapalnym.

Kwas salicylowy to substancja rozpuszczalna w tłuszczach i alkoholu, w związku z tym, bazą dla niektórych kosmetyków z kwasem salicylowym jest właśnie alkohol.

Kosmetyki ze stężeniem kwasu salicylowego 1-2% będą odpowiednie w pielęgnacji cery trądzikowej, natomiast te, w których stężenie kwasu przewyższa 10%, będą działały jak peeling chemiczny. Im większe stężenie kwasu salicylowego, tym mocniejszy będzie efekt złuszczający.

Krem z kwasem salicylowym – dlaczego warto?

Na popularność i na przetestowaną skuteczność kwasu salicylowego, mają wpływ jego właściwości właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. To właśnie dzięki tym cechom, kwas salicylowy jest tak często wybierany przez wiodących producentów kremów pielęgnacyjnych, i to nie tylko do twarzy. Kwas, dzięki temu, że łatwo rozpuszcza się w tłuszczach, przenika przez warstwę sebum, która niejednokrotnie stanowi barierę nie do pokonania, dla innych składników aktywnych. To właśnie w głębszej warstwie skóry – w mieszkach włosowo – łojowych – kwas salicylowy zaczyna działać bakteriobójczo, jednocześnie łagodząc wszelkiego rodzaju stany zapalne. To właśnie dzięki temu, produkty z kwasem są polecane dla wszystkich osób walczących z trądzikiem. Kwas salicylowy zapewnia widoczne i stosunkowo szybkie rezultaty, a jego regularne stosowanie dodatkowo zwęża i oczyszcza pory.

Kremy z kwasem salicylowym, przy ich regularnym stosowaniu, znacznie poprawiają stan naszej cery. Kwas salicylowy, dzięki swym właściwościom złuszczającym usuwa zrogowaciały naskórek i poprawia koloryt skóry, spłyca blizny, ale także pobudza regenerację naskórka.

Kwas salicylowy jest także stosowany do peelingów chemicznych w salonach kosmetycznych. Zabieg jest rekomendowany osobom zmagającym się z różnymi postaciami trądziku oraz tym, zmagającym się z uciążliwymi i trudnymi do usunięcia bliznami.