Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak wykonać efektowny makijaż krok po kroku?

18 lipca 2021 makijaż krok po kroku


Dla wielu kobiet wciąż wykonanie nawet podstawowego makijażu wydaje się wyzwaniem nie do pokonania. Wystarczy przejść się do drogerii, by zagubić się i stracić głowę od ilości kosmetyków na półkach. Różnego rodzaju bazy pod makijaże, korektory, cienie do powiek oraz tusze do rzęs wydają się być czarną magią dla osób, dla których tajniki makijażu wciąż pozostają ukryte. Jak wykonać dzienny makijaż krok po kroku?

Przygotowanie cery

Aby makijaż prezentował się nienagannie, a do tego utrzymywał się przez cały dzień, bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie twarzy. Rozpoczyna się ono już na etapie codziennej pielęgnacji – koniecznie trzeba pamiętać o codziennym nawilżaniu skóry twarzy, tak by pozostawała ona gładka i promienna. Raz na jakiś czas dobrze jest wykonać peeling, który złuszcza martwy naskórek i sprawi, że buzia pozostanie gładka. Najważniejsze jest, by codziennie wieczorem zmywać pozostałości makijażu. Niedopuszczalne jest, by kłaść się spać bez dokładnego demakijażu i zabezpieczenia skóry nawilżającym kremem. Te drobne rytuały sprawiają, że cera jest przygotowana pod nałożenie makijażu.

Makijaż krok po kroku

Bardzo ważne jest, po odpowiednim przygotowaniu cery, kupno dobrej jakości bazy pod makijaż. To ona wyrównuje koloryt oraz drobne niedoskonałości skóry, sprawiając, że makijaż idealnie pokrywa buzię, a wszelkie nierówności są zakamuflowane. Osoby, które mają problemy z cerą naczynkową oraz drobnymi wypryskami, powinny następnie nałożyć korektor. Jego kolor dobiera się w zależności od tego, jakie problemy chce się zatuszować. Następnie pozostaje nałożenie dobrej jakości podkładu, który przetrwa na twarzy przez cały dzień. Kosmetyki kolorowe są już kwestia wyboru – absolutną podstawą są cienie do brwi, tusz do rzęs oraz delikatny błyszczyk na ustach. Osoby, które chcą wywrzeć większe wrażenie, powinny zdecydować się na delikatne konturowanie twarzy pudrem brązującym. Instruktaże, jak to wykonać, można znaleźć w internecie. Dobrym pomysłem jest dodanie na samym końcu odrobiny rozświetlacza, który doda twarzy świeżości i lekkości, zwłaszcza w słoneczny dzień.

Podsumowując, samodzielne wykonanie makijażu wcale nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać. Osobom, które nadal mają z nim problemy, polecamy różnego rodzaju tutoriale dostępne w Internecie. Dzięki nim każda kobieta może stać się mistrzynią makijażu w krótkim czasie. Koniecznie trzeba pamiętać, że tylko kosmetyki wysokiej jakości pochodzące od uznanych marek gwarantują fantastyczny efekt końcowy i trwałość wykonanego mejkapu.

Redakcja stylka.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

idealny podkład
Kosmetyki z niacynamidem
Pierścionki damskie

Jesteś zainteresowany reklamą?