Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Kosmetyki do stóp – rodzaje i zastosowanie

24 czerwca 2021 kosmetyki do stóp


Stopa to pełnoprawna część ciała, o czym często zapominają panowie. Dbanie o stopy ogranicza się w ich przypadku do obcięcia paznokci, kiedy im się przypomni, zwykle raz na dwa tygodnie. Wśród pań jest o wiele lepiej, choć i te często zaniedbują aspekt zdrowia stóp, bo o urodę zwykle dbają.

Dlaczego warto dbać o stopy?

Stopy to część naszego ciała, która jest wyjątkowo eksploatowana podczas dnia, bo w końcu dźwiga ona cały ciężar naszego ciała. Latem stopy narażone są na urazy i podrażnienia, a zimą często dochodzi do przepocenia, na przykład, w grubych butach zimowych. W taki czy inny sposób nasze stopy są stale wystawiane na różne próby i powinniśmy im nieco pomóc przeróżnymi kosmetykami, aby utrzymać je w dobrym stanie higienicznym, wizualnym i zdrowotnym.

Codzienna pielęgnacja stóp

Stopy powinniśmy myć codziennie w letniej wodzie i wycierać delikatnie puchowym ręcznikiem, żeby nie ścierać naskórka. Poza tym, chociaż raz w tygodniu, warto zrobić sobie kąpiel solną, która dostarczy stopie składników mineralnych, takich jak: wapń, magnez czy potas, dzięki czemu skóra stanie się odżywiona i gładka.

Kąpiel tego typu, poza właściwościami odżywczymi, ma też działanie antybakteryjne i przeciwpotne dzięki zawartym olejkom w solach przeznaczonych do kąpieli.

Kosmetyki do stóp – rodzaje

Jako pierwsze możemy wyróżnić kosmetyki rozgrzewające stopy. Są one skierowanie głównie dla osób mających problemy z krążeniem w dolnych kończynach. Są to wszelkiego rodzaju olejki, kremy, czy okłady, które poprawiają krążenie i zapewniają ulgę dla zmęczonych stóp.

Kolejne, to kosmetyki chłodzące, które skierowane są głównie dla osób, które pracują na stojąco. To właśnie ta grupa osób szczególnie eksploatuje stopy i powinna o nie szczególnie dbać. Obok tej grupy są oczywiście osoby, które uprawiają sport związany z wysokim naciskiem na tę część ciała. Działanie takich kosmetyków jest nastawione na przyniesienie ulgi w bólu, czy działanie relaksujące pod koniec dnia. Zwykle w składzie zawierają olejki, które rozluźniają, odżywiają i zapewniają poczucie ulgi.

Kosmetyki ochronne mają na celu ochronę skóry stopy przed wszelkimi podrażnieniami czy chorobami. Zdecydowanie najczęstszą przypadłością jest w tej kategorii grzybica paznokci u stopy. Są to więc środki głównie bakteriobójcze. Bardzo popularne są również środki przeciwdziałające nadmiernej potliwości stóp.

Na sam koniec, po tym, jak zadbaliśmy o higienę i zdrowie stóp, możemy wyróżnić kosmetyki pielęgnacyjne. Są to wszelkiego rodzaju olejki, kremy, balsamy, okłady czy plastry. Ich przeznaczenie to przeciwdziałanie suchym stopom, leczenie podrażnień, czy codzienna pielęgnacja poprzez odżywianie skóry stopy.

Redakcja stylka.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zegarek dla mężczyzny
biustonosz
Zegarki Bowa

Jesteś zainteresowany reklamą?