Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak często stosować odżywkę do rzęs?

18 stycznia 2022 Jak często stosować odżywkę do rzęs

Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć wiele produktów, które pomagają dbać o zdrowe paznokcie, skórę i rzęsy. Całe szczęście! W jaki sposób jednak korzystać z nich odpowiednio? Jak często stosować odżywkę do rzęs, by zapewniła odpowiednie efekty?

Jak stosować odżywkę do rzęs?

Słabe, wypadające rzęsy i miękkie paznokcie to zmory wielu kobiet. Na szczęście można poradzić sobie z nimi za pomocą odżywek. W jaki sposób z nich korzystać? Odżywki do rzęs muszą być używane przede wszystkim regularnie. Żaden specyfik nie zadziała po jednym razie – możesz o tym zapomnieć. Efekty zależne są oczywiście od stosowanego preparatu, jednak najczęściej widoczne są po około 2-3 tygodniach. Wiele zależy również od ogólnej kondycji rzęs. Jeśli są słabe i zniszczone, prawdopodobnie musisz dać im więcej czasu na regenerację. Nie zniechęcaj się.

4 kroki stosowania odżywki do rzęs

Pierwszym krokiem jest pozbycie się makijażu. Odżywkę zawsze nakładaj na czyste rzęsy. Najlepiej robić to wieczorem, by dać preparatowi czas podczas snu na działanie. Oczyść oczy i skórę twarzy za pomocą delikatnego płynu micelarnego i żelu do twarzy. Drugim krokiem jest aplikacja odżywki. Wszystkie tego typu produkty wyposażone są w aplikator, który umożliwi ci odpowiednie nałożenie odżywki. Pamiętaj, by przed tym przeczytać zalecenia producenta. Stosuj się do nich, by zapewnić sobie bezpieczeństwo. Jeśli aplikator przypomina pędzelek do eyelinera, nakładaj odżywkę od wewnętrznej krawędzi do zewnątrz tuż przy linii rzęs. Jeśli przypomina szczoteczkę do rzęs, wystarczy delikatnie powlec preparatem włoski. Krok trzeci to wspomniana wcześniej regularność. Nakładanie odżywki powinno stać się dla ciebie wieczornym rytuałem. Rób to przez trzy tygodnie każdego dnia. Krok czwarty to czas po okresie trzech tygodni. Jeśli efekty zaczynają być widoczne, nie rezygnuj całkowicie z odżywki, ale stosuj ją rzadziej – na przykład trzy razy w tygodniu. To pozwoli ci utrwalić efekt.

Jeśli myślałaś, że nigdy nie będziesz miała rzęs równie pięknych, co twoje koleżanki, teraz możesz odetchnąć z ulgą. Wystarczy skorzystać z dobrej odżywki i używać jej regularnie.

Redakcja stylka.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

idealny podkład
Kosmetyki z niacynamidem
Pierścionki damskie

Jesteś zainteresowany reklamą?