Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Dlaczego włosy wypadają garściami? Przyczyny osłabienia pasm oraz pielęgnacja włosów wypadających

22 czerwca 2021 pielęgnacja włosów wypadających


Wypadanie włosów to całkiem normalna sprawa. Każdego dnia – m.in. w czasie szczotkowania, upinania i mycia – traci się do 100 włosów. Nie powinno być to powodem do niepokoju lub nerwowego odwiedzania specjalistów. Jeśli jednak problem się pogłębia i trudno ograniczyć wypadanie, warto przyjrzeć się temu bliżej i przeanalizować sposób pielęgnacji, stan zdrowia lub dietę. Znalezienie przyczyny pozwoli wzmocnić włosy i powrócić im do danej kondycji. Od czego więc zacząć? Jak wygląda pielęgnacja włosów wypadających?

Jakie mogą być przyczyny nadmiernego wypadania włosów?

Mimo, że na problemy z włosami najchętniej sięga się po różnego rodzaju preparaty kosmetyczne, działające zewnętrznie, przyczyn złej kondycji pasm najczęściej można upatrywać w ogólnych problemach organizmu. Często potrzebne jest holistyczne działanie, by ujrzeć efekty na głowie. Do najczęstszych powodów wypadających włosów należą m.in.:

– zaburzenia hormonalne,
– stres,
– zaburzenia snu,
– zażywane leki,
– choroby przewlekłe, osłabienie układu immunologicznego lub infekcje,
– nagłe zmiany masy ciała,
– źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji,
– nieodpowiednie upinanie, mycie lub układanie włosów,
– genetyka,
– niedobory witamin i minerałów.

W celu znalezienia przyczyny występowania problemów z wypadaniem włosów warto przeanalizować swoją codzienną rutynę i wprowadzić zmiany. Oczywiście dobrze jest również skorzystać z pomocy specjalistów – np. wykonać badania krwi, wykluczyć lub potwierdzić zmiany chorobowe w organizmie lub też odwiedzić trychologa.

Jak dbać o włosy wypadające?

Jak już wcześniej wspomniano, warto działać holistycznie i zmienić niezdrowe nawyki – od żywieniowych, po te związane z pielęgnacją skóry głowy i włosów. Podczas mycia pasm należy unikać mocnego pocierania włosów oraz nie doprowadzać do ich splątania. Zarówno po myciu, jak i w ciągu dnia warto dokładnie rozczesywać pasma. Dobrze jest wykorzystywać do tego szczotkę, która ułatwia rozplątywanie pasm w bezbolesny sposób. Pielęgnacja włosów wypadających powinna opierać się również na produktach przeznaczonych do takich pasm. Warto wybierać szampony, odżywki i maski z dodatkiem skrzypu polnego, pokrzywy lub rzepy. W ostateczności można też wspomóc się zażywaniem suplementów diety, które posiadają w składzie m.in. biotynę.

Pielęgnacja włosów wypadających wymaga wiele cierpliwości oraz delikatnego działania. Warto poznać główną przyczynę osłabienia pasm i wdrożyć odpowiednie działania. Regularne odżywianie za pomocą dopasowanych kosmetyków, zdrowej diety oraz suplementów pozwoli im stopniowo nabierać siły i gęstości.

Redakcja stylka.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zegarek dla mężczyzny
biustonosz
Zegarki Bowa

Jesteś zainteresowany reklamą?