stylka.pl

stylka – moda, uroda, zdrowie

moda w ciąży
Moda

Moda w ciąży – przede wszystkim komfort i wygoda

Ciąża to szczególny okres w życiu kobiety. Z jednej strony to czas bardzo wymagający psychicznie, z drugiej to także miesiące, kiedy ciało przechodzi wiele zmian. W związku z tymi procesami zmienia się sylwetka, co wiąże się też z koniecznością wymiany garderoby. Czy można zatem być modną w ciąży?

Modnie czy wygodnie?

Moda w ciąży to przede wszystkim zwrócenie uwagi na komfort i wygodę. Zmieniające się ciało wymaga w tym okresie szczególnej troski. Już same procesy związane z ciążą powodują często wiele dyskomfortu, warto zatem zadbać o to, by odzież noszona w ciąży nie pogłębiała tych dolegliwości. Przyszłe mamy często borykają się między innymi z opuchlizną nóg. W takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie rezygnacja z wysokich szpilek. Rosnący brzuszek również wymaga szczególnej opieki. W okresie ciąży warto zrezygnować z bardzo dopasowanych ubrań, które mogłyby uwierać, utrudniać swobodne oddychanie czy podrażniać delikatną skórę. Nie oznacza to jednak, że rezygnując z dotychczasowych upodobań, trzeba również zrezygnować z modnej odzieży czy dodatków.

Gdzie szukać odzieży ciążowej

Oferta odzieży ciążowej jest dziś bardzo rozbudowana i coraz łatwiej dostępna. Obecnie w sklepach większości większych sieci odzieżowych można znaleźć propozycje dla przyszłych mam. Dzięki dużemu wachlarzowi produktów z łatwością znajdziemy wygodny fason bez konieczności rezygnacji z ulubionych marek.
Istnieją również sklepy specjalistyczne, które oferują wyłącznie odzież ciążową. Będą one dobrym miejscem by znaleźć na przykład sukienkę na wyjątkową okazję, czy też wygodną zimową kurtkę.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Wybierając odzież ciążową, warto zwrócić szczególną uwagę na materiały, z których ubrania zostały wykonane. Najlepszym rozwiązaniem będą te wykonane z takich materiałów jak tkaniny bawełniane, które zapewnią komfort, wygodę i przewiewność. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ skóra w ciąży jest szczególnie wrażliwa i wymaga wyjątkowego traktowania.
Wybierając ubrania na okres ciąży można też zwrócić uwagę na ich przydatność już po narodzinach dziecka. Bardzo często producenci dbają o to, by ciążowe ubrania mogły służyć dłużej, proponując na przykład funkcję karmienia w bluzkach czy sukienkach. To bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala rozsądnie podejść do zakupów w ciąży i daje możliwość korzystania z ciążowych ubrań wiele miesięcy po urodzeniu dziecka. Odzież ciążowa może też być pomocna w okresie połogu, gdy ciało stopniowo zacznie wracać do formy sprzed ciąży, lecz nadal będzie potrzebowało wyjątkowego komfortu.