stylka.pl

stylka – moda, uroda, zdrowie

jak się nie ubierać
Moda

Jak się nie ubierać, chcąc wyglądać modnie i elegancko?

Modowe dylematy towarzyszą kobietom każdego dnia. Bardzo często panie zastanawiają się, jak się ubrać do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi czy na randkę. Bardzo ważna jest również odpowiedź na pytanie jak się nie ubierać, by nie popełnić gafy?

Najważniejszy jest rozmiar

Zastanawiając się, jak się nie ubierać należy pamiętać o prawidłowym dobraniu rozmiaru ciuchów do swojej wagi oraz budowy.

Ciuchy, które są obcisłe czy za krótkie wyglądają bardzo nieestetycznie. Obcisła bluzka, która uwydatnia oponkę na brzuchu, krótka spódnica, która pokazuje zbyt wiele czy dekolt, który uwydatnia biust nie są dobrym pomysłem na elegancki i stylowy look.

Bardzo ważnym elementem stroju są jeansy, które są podstawą wielu stylizacji. Wybierając odpowiednie jeansy należy zwrócić uwagę na ich długość w talii. Wystająca bielizna nie jest elegancka. Nie zależnie od tego, jak atrakcyjna jest nasza bielizna powinna ona pozostać tajemnicą.

Wybierając stylizacje warto również zadbać, by ciuchy nie były zbyt obszerne. Jest to częsty błąd popełniany przez kobiety, które mają kilka nadprogramowych kilogramów, których bardzo się wstydzą. Chęć ukrycia sylwetki, która nie jest idealna powoduje, że kobiety często wybierają stroje duże i workowate, które tylko podkreślają większe rozmiary.

Umiar jest synonimem elegancji

Kolczyki, łańcuszek oraz kilka pierścionków mogą dodać stylizacji szlifu, który sprawi, że zestaw stanie się elegancki i niebanalny. Koniecznie jednak trzeba pamiętać, że granica między elegancją a kiczem jest bardzo delikatna.

Wybierając biżuterię do pracy należy skoncentrować się na niewielkich kolczykach wkrętkach, które znajdują się blisko ucha. Łańcuszek również powinien być pojedynczy i delikatny. Bransoletka nie jest już konieczna. Wybierając biżuterię do pracy lepiej jest założyć jej mniej niż za dużo.

Na wieczorne wyjście można pozwolić sobie na mocniejszą biżuterię. Warto jednak pamiętać, że w takim zestawie to biżuteria staje się podstawą stylizacji. Jest najważniejsza. Warto do stylizacji wybrać spokojny, monochromatyczny strój, który podkreśli zestaw biżuterii.

Buty – kropka nad „i”

Wydawałoby się, że wybór butów nie jest trudnym zadaniem. Nic bardziej błędnego!

Noszenie ciemnych butów do jasnych stylizacji to najczęściej popełniany przez kobiety błąd. Do ciemnej stylizacji można wybrać jasne buty. Należy jednak pamiętać, by buty zawsze były zgodne z kolorem rajstop.

Cieliste buty na wygodnym słupku nie tylko są eleganckie i subtelne. Ich największą zaletą jest wydłużenie i wysmuklenie sylwetki. Należy również pamiętać, że na oficjalne uroczystości oraz do pracy nosimy buty z zakrytą piętą oraz palcami.