Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Czy kosz do spania dla niemowlaka to dobry wybór?

10 lipca 2021 kosz do spania dla niemowlaka


Pierwsze miesiące życia są niezwykle trudnym okresem, zarówno dla rodzica, jak i dla samego niemowlaka. Noworodkowi niełatwo przychodzi przyzwyczajenie się do ogromnej przestrzeni wypełnionej wszelkiego rodzaju bodźcami, zaraz po opuszczeniu brzucha rodzica. Dlatego opiekunowie malucha muszą się upewnić, żeby zapewnić mu jak największe poczucie komfortu, zwłaszcza podczas snu, który jest kluczowy dla rozwoju każdego dziecka. Idealnym wyborem będzie kosz do spania dla niemowlaka, który jest nie tylko wygodny i praktyczny, ale też bardzo przytulny.

Kosz Mojżesza – ponadczasowy klasyk dla każdego malucha

Jak nazwa wskazuje, Kosz Mojżesza jest stosowany już od setek lat, a to, że przetrwał tak długą próbę czasu pokazuje jego skuteczność. Łatwe do przenoszenia, zajmujące mało miejsca łóżeczko dla niemowlaka jest idealnym rozwiązaniem dla osób o ciasnym, mieszkaniu. Używając Kosza Mojżesza można nie tylko zadbać o poczucie komfortu każdego dziecka, ale również ułatwić sobie obserwację malucha podczas opieki. Kosz do spania może zostać zabrany w każde miejsce na Ziemi, co sprzyja parom lubiącym częste wycieczki rodzinne. Co więcej, współczesne kosze zawsze mają ciekawą, żywą szatę graficzną, którą można łatwo dopasować do pokoju dziecka. Dziecko powinno korzystać z kosza do momentu, w którym nie zacznie samodzielnie obracać się na boki i próbować siadać, a gdy ten okres się skończy, można go znacznie łatwiej odsprzedać niż klasyczne łóżeczko dla noworodków.

Najprzytulniejsze miejsce dla niemowlaka

Kosz Mojżesza to jednak przede wszystkim wygoda każdego niemowlęcia. Każdy mały człowieczek przed narodzinami spędził prawie rok w ciasnym i przytulnym brzuchu rodzica, dlatego nagła zmiana otoczenia na ogromny, chaotyczny świat jest dla dziecka szokująca i straszna. Noworodek potrzebuje miejsca, które zawsze będzie dla niego tak samo komfortowe, jak spokojna macica, w której spędziło 9 miesięcy. Dlatego też Kosz Mojżesza nada się idealnie na pierwsze łóżeczko – poza wygodą jest on przede wszystkim przytulny i dopasowany do rozmiarów dziecka. Po położeniu niemowlaka w koszu, dajemy mu okazję do odpoczynku od całego zgiełku i różnorodności zewnętrznego świata. Co więcej, większość współczesnych Koszy Mojżesza ma przewiewną budowę, która, choć chroni przed zimnem, zapewnia dziecku dostęp do świeżego powietrza podczas snu lub odpoczynku. Każde maleństwo bez wątpienia doceni zapewnienie mu kosza do spania, co poskutkuje jego dobrym samopoczuciem i rozwojem.

Redakcja stylka.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

niemowlę nie chce spać
bajka dla dzieci do czytania
katar u niemowlaka

Jesteś zainteresowany reklamą?