Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Krem na worki pod oczami – dlaczego należy stosować pielęgnację pod oczy?

18 czerwca 2021 krem na worki pod oczami


Aby jak najdłużej cieszyć się zdrowym i młodym wyglądem naszej skóry, należy regularnie stosować kremy pielęgnacyjne. W zależności od potrzeb i stanu naszej skóry krem będzie zawierał różne składniki. Młodsze panie wybiorą kremy o działaniu nawilżającym, działające profilaktycznie na zachodzące w skórze procesy. Dojrzałe kobiety natomiast, wybiorę preparat o nieco mocniejszym, ujędrniającym i wygładzającym działaniu.

Krem pod oczy – czy naprawdę tego potrzebuję?

Niestety wiele kobiet przy stosowaniu kremów do pielęgnacji twarzy zapomina lub co gorsza, celowo pomija krem pod oczy. Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy, że okolica oka wymaga osobnej, odpowiednio dobranej pielęgnacji. Mnóstwo pań stosuje ten sam krem, nakładając go zarówno na całą twarz jak i na okolicę oka. To poważny błąd, mogący skutkować wieloma bolesnymi konsekwencjami – takimi jak uczulenia czy podrażnienia.

Skóra wokół oczu jest niezwykle wrażliwa i skłonna do wszelkiego rodzaju podrażnień. Warto pamiętać również o tym, że skóra twarzy ma grubość około 2 mm, a skóra w okolicy oka zaledwie 0,5 mm. Skóra wokół oka to także zdecydowanie mniejsza ilość kolagenu i elastyny, co ma negatywny wpływ na jej elastyczność. Delikatna okolica oka to również mniej gruczołów łojowych, co znacznie przyspiesza proces przesuszania tej okolicy. O tym jak wrażliwa jest skóra pod oczami możemy przekonać się już po jednej nieprzespanej nocy – na drugi dzień z pewnością obudzimy się z opuchniętymi i zmęczonymi oczami.

Krem na worki pod oczami – w poszukiwaniu najlepszego produktu

Przyczyn powstawania worków pod oczami może być bardzo wiele, jednak najbardziej popularną jest prowadzony przez nas tryb życia. Odwodnienie, zła jakość snu, nadmiar alkoholu czy nikotyna – to wszystko odbija się wyraźnie na naszym zdrowiu i spojrzeniu.

Przyczyn worków pod oczami można także poszukiwać w naszych predyspozycjach genetycznych – u niektórych osób, worki powstają szybciej i są o wiele bardziej widoczne niż u innych.

Krem pod oczy powinien być idealnie dobrany do potrzeb skóry. Jego skład nie powinien podrażniać wrażliwej okolicy oka, ale tym samym musi zaspokajać wszelkie potrzeby naszej skóry. Dobry krem pod oczy, powinien nie tylko nawilżać, ale także regenerować skórę wokół oka, redukować cienie i opuchliznę.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się tutaj na przykład krem z wyciągiem z zielonej herbaty. Zielona herbata ma zdolność redukowania opuchlizny, a dodatkowo jest w stanie rozjaśnić cienie pod oczami. Składnik ten zawiera kwas taninowy, mający silne działanie ściągające – to świetny wybór dla wszystkich tych, którzy chcą pozbyć się worków i nadać swojemu spojrzeniu blasku.

Redakcja stylka.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

soczewki
cieniowanie włosów
krem z retinolem

Jesteś zainteresowany reklamą?